Výstava Pohádek bratří Grimmů


Sérii Pohádek bratří Grimmů se dostalo velké pocty. Od 28.3.2014 bude cca na měsíc vystavena v Cukrárně Alchymista na Pražské Letné.
Vernisáž proběhne poslední březnový pátek od 19:30 hodin. Vystoupí kapela Druga a své básně přečte paní Jarmila Hannah Čermáková.

Číst dál: Výstava Pohádek bratří Grimmů

Rudá labuť, černý pes a šedá kočka


... až nakonec uviděli světlo a vydali se za ním. Dovedlo je ke krásnému osvětlenému zámku, u jehož brány ležel velký černý pes a na rybníku plavala rudá labuť. Vešli do zámku, ale nenašli tam ani živáčka, jen v kuchyni seděla u kotle zavěšeného nad ohněm šedivá kočka a tvářila se, že vaří.

Číst dál: Rudá labuť, černý pes a šedá kočka

Šípková Růženka


Stařec také od svého dědečka věděl, že už přišlo mnoho přemnoho princů a pokoušelo se ji najít, snažilo se proniknout skrze šípkovou houštinu, ale všichni v ní uvízli a bídně zahynuli. Tu jinoch pravil: „Já se nebojím, jdu se na Šípkovou Růženku podívat.“

Číst dál: Šípková Růženka

Včelí královna


Lišily se jen v jednom; než šly spát, tak ta nejstarší si vzala kousek cukru, ta prostřední trošku sirupu a ta nejmladší lžičku medu. Tu přiletěla včelí královna, které tenkrát Hlupáček zachránil život, a ohledala rty všech tří dívek, až nakonec zůstala sedět na rtech té, která jedla med.

Číst dál: Včelí královna

Obrázky

team1
team2
team3
team4
team5
team6
Back to Top